Tęsiamos Europos Sąjungos Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną įgyvendinimo programos projekto Nr. LLI-288 veiklos
Toliau vykdydami 2014–2020 m. Europos Sąjungos Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną įgyvendinimo programos projektą Nr. LLI-288 „Policijos kinologų pajėgumų stiprinimas siekiant viešojo saugumo didinimo Latvijos ir Lietuvos pasienio teritorijose“, 2018 m. lapkričio 21–23 dienomis dešimt Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos valdybos pareigūnų su tarnybiniais šunimis Latvijos sostinėje Rygoje vykdė vieną iš projekto veiklų – keitėsi patirtimi.
Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos valdybos viršininkas, vienas iš projekto dalyvių, Aleksandras Aleksandravičius kalbėjo: „Buvome supažindinti su Latvijos policijos kinologijos struktūra, kinologų darbo organizavimu, funkcijomis, aprūpinimu, taip pat dabartine Latvijos policijos kinologų darbo specifika ir iššūkiais, kurie kyla dėl kinologo darbo nepopuliarumo ir didelio kinologų trūkumo. Lankėmės Valstybiniame Latvijos policijos koledže, kur kinologai ekspertai pristatė kinologijos padalinio mokymo funkcijas, programas, metodikas. Akcentavo jaunų šuniukų mokymo, testavimo ir vertinimo kriterijus. Pristatė tarnybinių šunų pėdsekystės (miesto vietovėse) mokymo metodiką, pademonstravo pėdsekystei parengto šuns darbą.“
Per kelias dienas vyko daug praktinių užsiėmimų, per kuriuos abiejų šalių kinologai su tarnybiniais šunimis dalijosi patirtimi ieškant narkotinių ar psichotropinių medžiagų įvairiose vietose (lauke, taktikos poligone ir kt.). Buvo organizuoti taktiniai mokymai, kuriuos vykdė Latvijos valstybinės policijos specialiųjų pajėgų bataliono atstovai. Per juos buvo paskirta speciali užduotis apieškoti apleistas patalpas, tamsų rūsį, surasti ir sulaikyti įtariamąjį asmenį. Taip pat apžiūrėti patalpas ieškant narkotinių ar psichotropinių medžiagų.
A. Aleksandravičius sakė: „Įvertinus šį neilgai trukusią, tačiau įdomią veiklą, apibendrinus gautą mokymo teoriją ir praktines užduotis, bus galima toliau kurti ir plėtoti mokymo strategijas, tobulinant šunų panaudojimo galimybes nusikaltimo vietoje, atliekant narkotikų paiešką ir kt. srityse.“